Atpakaļ uz rakstiem

Kā pareizi izvelēties ārīgi lietojamo līdzekli

Pastāvīgas sāpes locītavās un mugurā ievieš korekcijas cilvēka ikdienā, ja agrāk mēs baudījām pastaigas, izbraucienus uz laukiem vai dabu, tagad mēs jūtam stīvumu un kairinājumu.  Šajā gadījumā var palīdzēt pretsāpju ziedes, bet kā izvēlēties labāko ziedi starp visām?

Ir trīs galvenie punkti, kas palīdzēs jums izvēlēties.

Skatīties uz sastāvu

Atkarībā no sastāva ir divu veidu ziedes:

  • Uz NPL bāzes (nestreroīdi pretiekaisuma līdzekļi) – tie ietver diklofenaku, ibuprofēnu, ketoprofēnu un citas aktīvās vielas. Šīs ziedes ir efektīvas un ir daudz mazāka negatīvā ietekme uz kuņģa un zarnu traktu.
  • Balstītas uz dabīgiem NPL analogiem, kas ļauj samazināt sintētisko komponentu īpatsvaru preparātā, un attiecīgi to nevēlamās blakusparādības. Šeit ir svarīgi atzīmēt, ka šādam ziedēm jābūt reģistrētiem kā zāles, kas norāda uz to, ka ir veikti pētījumi, kas apstiprina to efektivitāti.

Novērtēt zāļu īpašības

Locītavu un muguras sāpju mazināšanai ir vairākas ziedes, kas atšķiras pēc to  darbības mehānisma.

  • Pretsāpju ziedes – iedarbojas uz sāpju cēloni, novērš sāpju sajūtu;
  • Sildošās ziedes – satur vielas, kas kairina jušanas nervu galu receptorus, izraisot vietēji kairinošu, hiperemizējošu un sāpes remdinošu efektu. Lokāls ādas kairinājums izmaina un selektīvi uzlabo to iekšējo orgānu asinsapgādi un trofiku.
  • Atvēsinošas ziedes – satur mentolu, bieži tiem ir želejveida bāze un “uzmanības novēršanas” iedarbība.

Labāk, ja ziedei būtu dubultā (pretsāpju + sildoša / atvēsinoša) darbība – šī ziede būs efektīvāka, un sāpes paries ātrāk.

Piemēram, daudzkomponentu preparātā, kuru sastāvā ir terpentīneļla un kampars, pateicoties lokālai kairinošai iedarbībai, uzlabo asinsapgādi un trofiku, turklāt odzes indei piemīt pretiekaisuma un pretsāpju iedarbība, kas papildina salicilskābes iedarbību.

Paļaujieties uz savām jūtām

Ja zāles lieto ilgstoši, bet tās nepalīdz, tad vajag pārtraukt to lietošanu un konsultēties ar ārstu – viņš palīdzēs izvēlēties atbilstošu ārstēšanu.

Turklāt ārīgi lietojamam līdzeklim nav jāsagādā neērtības   – piemēram, ir līdzekļi, kurus nepieciešams uzklāt vairāk nekā trīs reizes dienā, vai arī tie ilgstoši izžūst vai notraipa drēbes. Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

Ja zāles nepalīdz vai ir šaubas par paša izvēlētajām zālēm, nekavējieties konsultējieties ar ārstu.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI